Best in Show
Winuwuk Lust at First Sight
Reserve Best in Show
Burnden Bespoke
Best Puppy in Show
Verdendo Yule Be Lucky
Judges:
Dogs: John Cormack (Sugarwood) Bitches: Dawn Pilling (Nateez)
Results
Class 1 - Veteran Dog Class 12 - Veteran Bitch
1st. Maromad Hangin Tough 1st. Dynevor My Fair Lady At Tomblina
2nd. Trumist Ain't No Saint
3rd. Robinsteck Pretty Woman
Class 2 - Minor Puppy Dog Class 13 - Minor Puppy Bitch
1st. Leigharac Lust On The Island 1st. Taranut Typecast
2nd. Norwatch Sunhawk Movie Star 2nd. Glenauld Naughty Alice
3rd. Xandene Black Oasis 3rd. Leigharac Lust on the River
Res. Wyndel Whats It All About Res. Walkon Back Issue
VHC. Mylcam Make MY Day VHC. Olleyville Ophelia
Class 3 - Puppy Dog Class 14 - Puppy Bitch
1st. Susancar Cesar Chance 1st. Verdendo Yule Be Lucky
2nd. Winuwuk The Outlaw 2nd. Manic Show Off
3rd. Manic Countdown At Ludic 3rd. Top Tickle Norwilbeck For Bellchime
Res. Lorrosa Box Of Tricks Res. Manic Real Thing
VHC. Sultash Tricky Trickster VHC. Marbelton Bottled Sunshine
Class 4. - Junior Dog Class 15 - Junior Bitch
1st. Walkon Okay Dokay with Lanfrese 1st. Winuwuk Maid Marion
2nd. Xandene Black Jack 2nd. Winuwuk Wonderful World At Jimbren
3rd. Xandene Baccarrat
Res. Caljan Snow Patrol
VHC. Miofrey Antsea Nansea
Class 5 - Yearling Dog Class 16 - Yearling Bitch
1st. Ch. Jimbren Blue Horizon 1st. Sunvalley Playing With Fire Ay Koppernox
2nd. Maromad Kiss The Girls at Winuwuk 2nd. Jimbren Pollyanna At Pinedown
3rd. Glenauld The Oracle
Res. Wham Bam For Walkon
VHC. Walkon Summer Times Blues At Jeddhi
Class 6 - Novice Dog Class 17 - Novice Bitch
NO ENTRIES 1st. Verdendo Yule Be Lucky
2nd. Kronos Annie Mac
3rd. Walkon Coniglietta
Res. Kathphiler Look Me Over
Class 7 - Debutant Dog Class 18 - Debutant Bitch
1st. Topauly Wizard's Apprentice 1st. Maromad Stuck On You
2nd. Daltamie Miss Conduct At Mylicam
Class 8 - Graduate Dog Class 19 - Graduate Bitch
1st. Olleyville Oren McPhee 1st. Walkon Babycham Of Rusmatric
2nd. Roamaro Read All About It With Kiztok 2nd. Sunhawk Norwatch Play Time
3rd. Norwatch Sunhawk Play Mate 3rd. Andsum Maid Marion
Res. Burnden Secret Millionaire
VHC. Twrcymru A Knockin Bett
Class 9 - Post Graduate Dog Class 20 - Post Graduate Bitch
1st. Harmaur Jo Bloggs Trade 1st. Burnden Bespoke
2nd. Maromad Love At First Sight 2nd. Winuwuk Rumour Has It
3rd. Carmondene Eureka At Glenauld 3rd. Clarkenwells Trade Secret For Uftonponds
Res. Yeteb Manhatton Res. Walkon Gossip Girl For Bonobo
VHC. Caljan Crash Bang Wallop VHC. Glenauld Tamarin
Class 10 - Limit Dog Class 21 - Limit Bitch
1st. Carmond Gerry Webber At Glenauld 1st. Hamaur Trade Issue
2nd. Walkon Micky Blue Eyes 2nd. Marbelton Chorus Girl
3rd. Laurmatt Diamond Geezer 3rd. Walkon Maid With Style For Uptonponds
Res. Xandene Midnight Runner Res. Robinsteck Sister Act
VHC. Burnden Opportunist VHC. Walkon Atomic Rooster
Class 11 - Open Dog Class 22 - Open Bitch
1st. Ch/Ir Ch Winuwuk Lust At First Sight 1st. Ch Roamaro Fist Issue By Walkon
2nd. Ch Emjaysee Country Yokel At Kiztok 2nd. Ch Glenauld Tommy Girl
3rd. Ch. Walkon Maid'n Issue 3rd. Ch Panabolo Special Effect At Norwilbeck
Res. Ch Struck On You For Bellchime Res. Andsum Sky Blue Pink
VHC. Jombren Deano's Beano VHC. Wa